Pfizer заявила про необхідність введення третьої дози вакцини: коли потрібно робити укол

Вакцина Pfizer c 10 липня стала доступною для населення в центрах COVID-вакцинації в Україні. Це означає, що темпи вакцинації в країні почнуть рости ще швидше. А тим часом в компанії готуються оголосити всьому світу про необхідність введення третьої дози препарату для більш стійкого імунітету.

Pfizer заявила про необхідність введення третьої дози вакцини: коли потрібно робити укол - today.ua

Йдеться про бустерну дозу вакцини, яка буде ставитися через шість місяців після першої. Розробники вакцини Pfizer запевняють, що після третього уколу титри антитіл збільшаться у 5-10 разів після перших двох перших щеплень.

"Початкові результати дослідження показують, що бустерна доза, введена через шість місяців після другої дози, має стійкий профіль переносимості, викликаючи високі титри антитіл, які в 5-10 разів вище, ніж після двох первинних ін'єкцій", - йдеться в матеріалі Washington Post.

Видання пише, що Pfizer збере брифінг з американськими чиновниками від охорони здоров'я, щоб оголосити про необхідність бустерного щеплення.

У той же час розробники вакцини не приховують, що Pfizer є недостатньо ефективним від штаму коронавіруса "Дельта", який зараз поширюється по світу. Вакцина не може протистояти агресивній мутації, яку приніс з собою штам Дельта, і щеплена людина має всі шанси захворіти, як і не щеплена. Але після третьої дози вакцини організм нібито отримає тривалий і міцний імунітет від різних штамів коронавіруса, в тому числі і від "Дельти".

На сьогоднішній день більше 3 мільйонів українців зробили першу дозу вакцини від коронавіруса, і вже більше 1 мільйона завершили курс з двома вакцинами. Щодня в країні налічується понад 100 000 нових вакцинованих громадян.

Раніше повідомлялося, що у деяких жінок, щеплених вакциною Pfizer, спостерігається пікантний побічний ефект.