В Україні неодноразово намагалися скасувати переведення годинників на літній і зимовий час, проте цього року, як і раніше, в кінці жовтня стрілки годинників потрібно буде перевести на годину назад. Традиційно це станеться в останній день другого осіннього місяця - 31 жовтня о 04:00 ранку.
Таким чином, в неділю, вийде виспатися на годину довше. При цьому, багато людей відчують в перші дні після переведення часу сонливість і дратівливість. Адже біоритми зіб'ються, і для того, щоб адаптуватися до нового часу без шкоди для здоров'я, потрібно уникати перевтоми, відрегулювати режим роботи і відпочинку, харчуватися правильно і пити більше води.
Переведення стрілок може викликати нездужання і апатію, а іноді привести до загострення хронічних хвороб і нервових зривів. Намагайтеся приділяти більше часу прогулянкам на свіжому повітрі, які допоможуть позбутися від осінньої хандри і заповнити дефіцит вітаміну D в організмі. Вперше "літній" і "зимовий" порядок обчислення часу запропонували у Великобританії в 1908 році з метою раціонального розподілу енергії протягом доби. Сьогодні таким порядком користуються понад 110 країн світу.
Україна вперше перейшла на "літній час" в 1981 році, тобто 38 років тому. У 2011 році, Україна розглядала варіант, щоб за прикладом Росії залишитися в літньому часі, але рішення не було прийнято на вищому рівні. Жителі Західної України скаржилися, що через протяжність країни, їм доведеться ввести дітей в школу у темряві. Крім того, час вирішили не чіпати через проведення Євро-2012. Дискусії про необхідність переводити або не переводити годинник досі ведуться в Україні.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
3 березня 2021 року Верховна Рада прийняла законопроект "Про обчислення часу в Україні" (№4201) в першому читанні, яким передбачається встановити і закріпити на території України єдиний київський час і відмовитися від подальшого сезонного переведення стрілок годинника. Однак Рада не змогла прийняти проект закону в другому читанні і відправила документ на доопрацювання.
Раніше повідомлялося, коли українців чекає ще одне бабине літо в жовтні.