Обряди на Трійцю: що потрібно встигнути зробити за тиждень до зелених свят

Трійця в Україні відзначатиметься через тиждень - 20 червня, через 50 днів після Великодня. Період напередодні Трійці називають "зеленими" святами, адже обряди і традиції навколо цього свята пов'язані в основному з рослинами. Ми розповімо, що потрібно встигнути зробити напередодні Трійці, щоб зустріти свято з чистою душею.

Обряди на Трійцю: що потрібно встигнути зробити за тиждень до зелених свят - today.ua

Перше, що потрібно зробити напередодні Трійці, це ретельно прибрати весь будинок, щоб не залишилося жодного брудного кута.

Будинки треба прикрасити зеленими гілками. Зробити це можна за пару днів до свята. Як правило, потім ці рослини освячуються в церкві. Найчастіше українці збирають букети з аїру, любистку, м'яти, полину, чебрецю. Ці трави традиційно оберігають родину цілий рік. Обряди на Трійцю: що потрібно встигнути зробити за тиждень до зелених свят Напередодні свята господині печуть пироги, готують м'ясні та рибні закуски. У деяких регіонах у цей день фарбують яйця в зелений колір.

За день до Трійці відзначається Троїцька поминальна субота. У цей день за традицією варто сходити на цвинтар, де треба пом'янути померлих родичів.

Протягом всіх зелених свят напередодні Трійці заборонено копати землю, висаджувати рослини, косити траву, рубати дерева. За народними прикметами у цей час  краще не купатися у водоймах, щоб не затягнули русалки.

Раніше повідомлялося, які додаткові вихідні чекають українців у червні.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua