Мобілізацію в Україні можуть продовжити після 24 травня: у Генштабі ЗСУ назвали умови

Автор: Лобанова Єлизавета

Загальну мобілізацію в Україні було оголошено 24 лютого і триватиме вона до 24 травня. На сьогоднішній день проводиться доукомплектування та поповнення військових частин людьми, і в разі потреби мобілізацію буде продовжено і після 24 числа. Про це заявив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Мобілізацію в Україні можуть продовжити після 24 травня: у Генштабі ЗСУ назвали умови - today.ua

За його словами, на початку травня мобілізація зменшила темпи. Показники за кількістю та якістю людей виконані на 100%, тому темпи набору суттєво знизилися. Наразі проходить доукомплектування та дефіциту кадрів немає.

За законом мобілізація в Україні закінчується 24 травня, проте її можуть продовжити у разі, якщо потрібно буде ще поповнювати ряди військових частин.

"Все залежатиме від обстановки на цей період. Якщо буде необхідно поповнювати ряди наших військових частин, керівництво країни у разі потреби може ухвалити рішення про продовження термінів мобілізації", - зазначив Роман Горбач.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Закон Верховної Ради України "Про мобілізацію" передбачає чотири хвилі мобілізації. На сьогоднішній день в Україні триває третя хвиля, коли до лав військовослужбовців призивається мобілізаційний резерв. Це військовозобов'язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу. У першій і другій хвилі в армію були покликані військовозобов'язані особи, і ті, хто має бойовий досвід або військову освіту, проходив термінову службу в армії або був звільнений у запас.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що мобілізація триває 90 днів по всій території України з моменту підписання Указу Президента (24 лютого). Закликають до лав Збройних сил України громадян від 18 до 60 років з усіх регіонів України, окрім окупованих Криму та Донбасу.

Раніше повідомлялося, кого з українців точно не призовуть до лав ЗСУ.