Ляшко став міністром охорони здоров'я: які обіцянки дав новий глава МОЗ

У четвер, 20 травня, Верховна рада проголосувала за призначення нового міністра охорони здоров'я Віктора Ляшко, який займає посаду головного санітарного лікаря. Під час свого першого виступу в Раді на новій посаді Ляшко назвав пріоритетом cвоєї роботи подолання COVID-19.

Ляшко став міністром охорони здоров'я: які обіцянки дав новий глава МОЗ - today.ua

Новий міністр заявив, що зі своєю командою зробить все, щоб українці до кінця року вакцинувалися і могли вільно їздити за кордон.

"Мені вистачить і професіоналізму, і стійкості в прийнятті управлінських рішень ... Пріоритетом є подолання коронавірусної хвороби. Ми зробимо все, щоб українці змогли вакцинуватися, працювати і подорожувати. Але ця пандемія ще не закінчилася ... Тому біологічна безпека громадян стане пріоритетом роботи міністерства" , - зазначив Віктор Ляшко.

Ще одним пріоритетом своєї роботи глава МОЗ назвав забезпечення біологічної безпеки. До осені планується переглянути підходи до реагування на радіаційні та хімічні загрози.

Крім цього, Ляшко наголосив на необхідності власного виробництва імунобіологічних препаратів в Україні і повідомив, що МОЗ визначить перелік критично важливих медикаментів і запропонує стійкий держзамовлення на них. Він хоче, щоб інвестори розгорнули в Україні виробництва медпрепаратів та забезпечили відкритий доступ до них.

Пообіцяв Ляшко і розширити державну програму "Доступні ліки", а також впровадити додаткову оплату лікарням за досягнутий результат лікування, а не за факт госпіталізації.

Раніше Максим Степанов прокоментував свою відставку з посади міністра охорони здоров'я. Нагадаємо, що головною причиною його звільнення став провал міністра процесу вакцинації в Україні, який стартував в країні на два місяці пізніше, ніж в інших європейських країнах.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua