Коронавірус “Дельта Плюс“: в Україні прогнозується новий пік захворюваності через кілька тижнів

Штам коронавірусу "Дельта" мутував у "Дельта Плюс", який вже поширюється Україною. Тому вже у грудні очікується новий пік захворюваності на коронавірус, прогнозує головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич.

Коронавірус “Дельта Плюс“: в Україні прогнозується новий пік захворюваності через кілька тижнів - today.ua

Циркуляцію "Дельта Плюс" вже виявлено на території кількох областей України, зокрема, Херсонської, Одеської, Львівської, Тернопільської, Рівненської, Івано-Франківської, Волинської та Закарпатської.

За словами Ромаскевича, частка нового штаму у захворюваності жителів Херсонської області становить 10-15%. Враховуючи, що всі три попередні хвилі були викликані різними штамами COVID-19, другий пік цієї хвилі прогнозується на 10-15 грудня 2021 року. Коронавірус “Дельта Плюс“: в Україні прогнозується новий пік захворюваності через кілька тижнів При цьому загальна захворюваність COVID-19 в Україні знижується. При цьому більшість областей продовжують перебувати у "червоній" зоні. За минулий тиждень, з 15 по 21 листопада, в Україні зафіксували 115 304 нових випадків зараження коронавірусом, що менше, ніж на тиждень раніше.

За словами медиків, "Дельта Плюс" поширюється на 10-15% швидше за решту штамів і вважається найбільш заразним. За даними вчених, варіації "Дельти" більше впливають не на тяжкість захворювання, а на швидкість передачі збудника.

Відмінними рисами "Дельта Плюс" є біль у спині, діарея, головний біль, важке дихання. Все це може супроводжуватися нудотою, втратою апетиту та легким сухим кашлем. Крім того, у хворих знову пропадає запах і смак, як було за найперших штамів COVID-19.

Раніше повідомлялося, чи ефективні вакцини від COVID-19 проти нового штаму "Дельта".

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua