Коли і як потрібно обрізати кущі смородини восени, щоб через рік зібрати щедрий урожай

До настання заморозків потрібно встигнути підготувати до зими кущі та дерева в саду. Основне, що потрібно зробити, - обрізати старі гілки, щоб навесні рослини дали нові пагони. Видалення старих пагонів стимулює розгалуження куща і появу більшої кількості ягід. Якщо у вашому саду росте смородина, ми розповімо, що важливо врахувати при осінній обрізці кущів, і як обробити гілки напередодні холодів.

Коли і як потрібно обрізати кущі смородини восени, щоб через рік зібрати щедрий урожай - today.ua

Як правильно обрізати смородину

Кущі смородини швидко розростаються, тому потрібно вчасно позбуватися від старих і сухих гілок. У першу чергу обріжте гілки, які ростуть занадто близько до землі, потім вкоротіть верхівки, а далі працюйте з іншими гілками.

У червоної смородини, на відміну від чорної, обрізати слід лише гілки, що перестали плодоносити. Визначити застарілі гілки можна за кольором кори. У старих пагонів - кора темніше. Після обрізки на дорослому кущі повинно залишитися як мінімум 10 гілок.

Обрізайте гілки так, щоб зріз не відразу торкався бруньки. Також не рекомендується обрізати гілки безпосередньо поруч з брунькою. Якщо ж обрізати гілку занадто високо, то велика частина її може засохнути. Коли і як потрібно обрізати кущі смородини восени, щоб через рік зібрати щедрий урожай Досвідчені садівники як правило роблять зріз на півсантиметра вище бруньки. Кут нахилу місця зрізу повинен бути не більше 50 градусів. Після обрізки гілок смородини  все місця зрізу обов'язково потрібно обробити садовим варом. Він захистить рослину від подальших ушкоджень.

Раніше повідомлялося, як удобрювати і обрізати малину восени, щоб отримати хороший урожай.

ДЖЕРЕЛОprofile.ru