Коли і де потрібно садити цибулю на зиму, щоб навесні зібрати хороший урожай

Багато господинь садять на зиму цибулю та часник, щоб навесні зібрати щедрий врожай. Щоб городина вродила, а не замерзла взимку, потрібно правильно обирати місце посадки та знати, коли саме класти цибулю у ґрунт.

Коли і де потрібно садити цибулю на зиму, щоб навесні зібрати хороший урожай - today.ua

Городники радять орієнтуватися по погоді: перед тим, як садити цибулю на зиму, вночі має встановитися стабільно мінусова температура. Якщо після упродовж кількох днів стовпчик термометра вночі тримається на позначці приблизно -5°С – саме час діставати цибулини. Не думайте, що ви не встигли посадити цибулю. Це можна зробити і у жовтні, і у листопаді. А якщо цибулю посадити раніше, ніж потрібно, вона пустить стрілки і загине.

Перед посадкою цибулю треба посортувати. Всі насіннєві цибулини городники радять ділити на три групи: дрібний сівок – діаметр до 1 см; сівок – діаметр 1-3 см; вибірок – більше 3 см. На зелень найкраще садити найбільші цибулинки, а ось дрібний та звичайний сівок – ідеальні для вирощування цибулі-ріпки. Перед посадкою цибулі на зиму її шийки не обрізають, що зазвичай прийнято навесні.

Коли і де потрібно садити цибулю на зиму, щоб навесні зібрати хороший урожай

Озиму цибулю садять на рівну поверхню ґрунту у ямки глибиною приблизно 5 см. Відстань між цибулинками має бути 5-7 см. Насіння обов’язково має бути сухим, замочувати перед посадкою озиму цибулю не потрібно.

Цибуля любить піщані грунти, удобрені компостом, а також золу, яку розсипають у землю перед посадкою і після того, як навесні знімуть мульчу. Саджати цибулю бажано на тому місці, де попередньо зростали зернові, кукурудза, буряк, гірчиця, рапс, фацелія, горох, квасоля, помідори, огірки, салат або капуста. Вирощувати на одному місці цибулю можна лише два сезони, після чого на цьому місці не рекомендується її висаджувати чотири роки.

Поливати посаджену восени цибулю не треба. Але якщо після посадки дощів взагалі не буде, тоді ділянку можна полити. З настанням стабільних морозів грядку треба замульчувати. Для цього можна використати агроволокно або сухе листя чи гілки хвойних. Якщо очікується морозна і малосніжна зима, ділянку можна накрити плівкою. Якщо снігу достатньо – цього робити не потрібно.

Нагадаємо, які ще культури можна посадити на ділянці у жовтні, щоб навесні зібрати на городі врожай.

ДЖЕРЕЛОzaxid.net