Холерна паличка в Києві: КМДА звернулася до містян із заявою

Автор: Марченко Любов

Київська міська державна адміністрація звернулась із заявою до містян з приводу чуток, що у воді столичного водопроводу виявлена холерна паличка. Ані цього патогену, ані жодних інших у воді з міського водогону не виявлено.

Холерна паличка в Києві: КМДА звернулася до містян із заявою - today.ua

Усі чутки про холерний вібріон у столичній воді – фейк, йдеться в заяві від КМДА.

Столична мерія вимушена була відреагувати на інформацію, що активно поширюється соцмережами, про начебто виявлену у київській водопровідній воді бактерію холерного вібріону. Розповсюджуючись не гірше за ту саму холеру, чутки обростають моторошними подробицями.

Люди пишуть, що начебто сирою водою з-під крану не можна користуватись ні в якому разі. Мовляв, чистити зуби, мити овочі і фрукти треба тільки знезараженою кип'яченою водою.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

В Україні чекають новий Hyundai Tucson: фото та ціни

Холерна паличка в Києві: КМДА звернулася до містян із заявою

"У "Київводоканалі" запевняють, що ця інформація НЕ відповідає дійсності і, скоріше за все, спрямована на дестабілізацію ситуації та нагнітання паніки серед населення.

Якість питної води контролюється за показниками епідемічної безпеки та санітарно-хімічними показниками безпечності. Жодних відхилень від ДСанПіН 2.2.4-171-10 наразі немає, водопровідна вода цілком безпечна", - йдеться в інформації від столичної мерії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мерія також підкреслює, у міського водоканалу є повний арсенал хімічних засобів для знезараження води, і що всі профілактичні роботи на Київводоканалі проводяться вчасно. Так само вчасно спеціалісти комунального підприємства перевіряють якість питної води. Отже, у киян ніяких підстав для занепокоєння немає.

До речі, останній спалах холери на території Україні був зафіксований в Маріуполі у 2011 році. Ще один випадок цього захворювання був виявлений у 2018 році в Бердянську. Тоді на холеру захворів чоловік із Дніпропетровської області, який приїхав до Бердянська на відпочинок. Але ні в міській воді, ні у тих, хто з ним контактував, холерної палички не знайшли.