Доктор Комаровський розповів, коли в Україні з'являться нові ліки від COVID-19

Відомий український лікар та телеведучий Доктор Комаровський розповів українцям про новий засіб від коронавірусу, який незабаром з'явиться в Україні. Йдеться про таблетки "Молнупіравір" виробника Merck.

Доктор Комаровський розповів, коли в Україні з'являться нові ліки від COVID-19 - today.ua

Ці ліки довели свою ефективність у Великій Британії і експортуватимуться в інші країни, у тому числі й в Україну. За словами Комаровського, препарат показав високу ефективність при лікуванні коронавірусу, проте навіть після появи в Україні доступ до нього отримають не всі.

Вартість ліків виявиться не по кишені більшості українських громадян. Наразі ціна "Молнупіравіру" становить 700 доларів за п'ятиденний курс таблеток. Доктор Комаровський розповів, коли в Україні з'являться нові ліки від COVID-19 Ліки від COVID-19 слід приймати як мінімум у перші 3 дні хвороби, далі їхня дія буде неефективною.

Комаровський припустив, що теоретично МОЗ може закупити певну кількість доз цього препарату та забезпечити їм тяжких коронавірусних хворих. Наприклад, пенсіонерів з гіпертонічною хворобою, після інсульту, хворих на тяжку форму діабету тощо.

За словами медика, ще не відомо, які протипоказання має "Молнупіравір", і наскільки надалі його ефективність буде такою самою, як зараз. Адже коли при лікуванні вірусних інфекцій використовується один препарат, до нього досить швидко формується стійкість вірусу, зазначає Комаровський.

Раніше Доктор Комаровський розповів про небезпеку сучасних вакцин від коронавірусу.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua