COVID-сертифікат у “Дії“ можна отримати без вакцинації: документ діятиме 90 днів

Невакциновані громадяни, які перехворіли на коронавірус, з 8 листопада можуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання у "Дії". Таким чином, громадяни без вакцинації нарівні з вакцинованими матимуть право  без обмежень працювати,  відвідувати розважальні центри, ресторани, та пересуватися у "жовтій" та "червоній" зонах епідемічної небезпеки.

COVID-сертифікат у “Дії“ можна отримати без вакцинації: документ діятиме 90 днів - today.ua

Сертифікат про одужання формуватиметься лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 з моменту запуску нового сертифікату, та діятиме лише протягом 90 діб.

У МОЗ зазначили, що якщо діагноз COVID-19 був встановлений до появи нового типу сертифіката, тобто в 2020 році або раніше в 2021 році, і після отримання позитивного ПЛР-тесту хворі не зверталися до сімейного лікаря, то завантажити сертифікат про одужання вони не зможуть.

Дані про хворого на коронавірус мають бути занесені до електронної системи здоров'я. Це обов'язкова умова отримання нового сертифікату.

У Міністерстві цифрової інформації зазначили, що довідку зможуть згенерувати всі, хто одужав протягом останніх 90 днів (включно до 8 листопада). Втім, у МОЗ стрверджують, що довідку про одужання можуть отримати тільки ті, хто одужає вже після запуску сертифікату в "Дії". Остаточні деталі із МОЗ ще узгоджують.

СOVID-сертифікат про одужання буде двох видів:

  • внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;
  • міжнародний – для перетину кордону 45 країн, що входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (з урахуванням вимог, що встановлюються кожною країною світу).

Нагадаємо, на порталі "Дія" з'явилась можливість оформити прописку в онлайн-режимі.

ДЖЕРЕЛОtehnofan.com.ua