Today.ua

Чим підживити картоплю у червні, щоб вона порадувала огрядними бульбами восени

Картопля в Україні росте і родить непогано. Звісно, дуже багато залежить від погодних умов, що складаються в той чи інший рік. Однак домогтися значно більшого врожаю цієї культури можна й завдяки грамотному підживленню. Особливо важливе воно у червні, коли ця культура входить у період активної вегетації.

Картопля входить до складу багатьох національних українських страв. Знаменитий український борщ, вареники, зрази, гарніри до м'яса і риби – усе це не обходиться без картоплі. А молода картопелька з маслом і кропом – то взагалі мрія гурмана.

Двічі на рік, навесні та восени, у період посадки і копання цієї культури, Україна стає великим картопляним полігоном. Усі - від сільського сторожа до академіка, і від бібліотекарки до народної артистки - стають на вахту з лопатою. Вирощування картоплі – то, мабуть, наймасовіша українська національна забава, що закладена в нас генетично і передається від покоління до покоління.

Звісно, в магазині картопля є, але ж своя – вона смачніша і платити за неї не треба. Однак і на своєму городі можна виростити різний врожай. Буває такий, що й збирати не хочеться, а буває – що з кожного куща буде відро бульб.

Як виростити відро бульб на одному кущі

Звісно, багато залежить від того, як підготувати ґрунт під майбутній врожай картоплі. Якщо земля щедро удобрена перегноєм, то можна сподіватися на гарний врожай. Однак додаткове підживлення на початку літа дасть бульбам свіжі сили і розкриє їхній потенціал до росту.

А ще, таке підживлення зміцнює не лише підземну частину рослини, але й надземну частину куща – стебло і листя. Підживлення робить їх міцнішими і дає силу опиратися хворобам та шкідникам.

Основою червневого підживлення є калій, азот і мікроелементи.

Рецепт розчину для підживлення:

Три останні компоненти розчиняють у відрі води та обприскують рослини цим розчином. Це одночасно дасть рослині і захист, і додатковий імпульс для росту бульб.

Спеціалісти кажуть, що в такий спосіб можна підвищити врожайність картопляної грядки в 1,2-1,5 разів.

Нагадаємо, спеціалісти також порадили, що слід робити, щоби не сохла зав'язь на огірках. Треба відрегулювати режим поливу огірків і дати рослинам багато сонця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ