Чоловікам в Україні надали право йти в оплачувану декретну відпустку

Чоловіки в Україні згідно з законом зможуть йти в декретну відпустку після народження дитини, однак, тривати вона може максимум два тижні. Така відпустка надається одноразово і не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини.

Чоловікам в Україні надали право йти в оплачувану декретну відпустку - today.ua

Згідно з новою постановою Кабміну, право на відпустку має:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабуся чи дідусь, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати або батько якого є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

Чоловік повинен написати письмову заяву про надання відпустки і отримати грошову компенсацію за ті дні, які він буде відсутній на робочому місці. Декретну відпустку чоловіки можуть брати не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Чоловікам в Україні надали право йти в оплачувану декретну відпустку Відповідно до закону, у разі народження двох чи більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.

Для молодих батьків можливість побути удвох разом з дитиною буде дуже цінною. Якщо дитину виховує мати-одиначка, то закон дозволяє взяти оплачувану відпустку бабусі чи дідусю дитини тривалістю до 14 днів.

Раніше повідомлялося, що в Україні з 1 липня підвищили допомогу на дитину і пенсію по втраті годувальника.

ДЖЕРЕЛОukranews.com